דף הבית >  מאמרים >  חנוכת מקווה בית זית

חנוכת מקווה בית זית
 
בטקס רב רושם בהשתתפות הגאון הרב בן ציון מוצפי שליט"א נשיא ארגון טהרת הבית נחנך המקוה המפואר אשר נבנה על ידי הארגון ברוב פאר והדרבטקס רב רושם ובהשתתפות הגאון הרב בן ציון מוצפי שליט"א, נשיא ארגון טהרת הבית, יחד עם מאות מידידי ותומכי ארגון טהרת הבית ועשרות מתושבי "בית זית" נחנך מקווה הטהרה שנבנה ברוב פאר והדר על ידי ארגון "טהרת הבית", במטרה לשמש את תושבי הישובים בית זית, רמת מוצא ומוצא.

עשרות מתושבי הישובים באזור הגיעו לחזות בפלא הגדול של בניית מקווה בתוך מה שהיה עד לא מכבר לול תרנגולות והוסב בחלקו לבניית מקווה טהרה מפואר, פרי עמלם של אנשי הארגון שעמלו במסירות על המלאכה והצליחו להרים בתוך חודשים ספורים מבנה מפואר לטובת תושבות האזור.

האירוע נערך בנר שמיני של חג החנוכה סביב שולחנות ערוכים. יו"ר הארגון הרב יחזקאל מוצפי שליט"א התכבד בגזירת הסרט למקווה ועשה זאת בחדווה ובשמחה. התרגשות גדולה אפפה את משתתפי הכינוס עם הגיעו של נשיא הארגון הגאון הרב בן ציון מוצפי שליט"א שנשא את משא הערב והאריך בחשיבות מצוות הטהרה בעם ישראל הקודמת לבניית בתי כנסיות ובתי מדרשות.

יו"ר הארגון הרב יחזקאל מוצפי שליט"א נשא אף הוא דברים וסיפר על השתלשלות בניית המקווה, כאשר איש לא האמין כי יקום כאן מקווה, ולמרות עיכובים בירוקרטים עד אין ספור נחנך המקווה. הרב יחזקאל מוצפי סיים את דבריו באומרו כי סיומו של מקווה אחד הוא תחילתו של מסע לבניית מקווה נוסף.

הגאון הרב בן ציון מוצפי שליט"א סייר יחד עם בנו, יו"ר הארגון, במקווה והביע את התפעלותו הגדולה מהנוחות והפאר, אך בעיקר על המחשבה אשר הושקעה בכל אחד מן הפרטים.