דף הבית >  מאמרים >  מקווה נבטים מתחדש

מקווה נבטים מתחדש
 

אחרי עשרות שנים של צפייה, ביישוב נבטים מקווים להקמת מקווה חדש מאות המשפחות המתגוררות ביישוב המרוחק בצפון הנגב שקם לפני שבעים שנה, נאלצו להדיר רגליהם מהמקווה הזנוח והישן * שליש מתקציב המועצה האזורית למקווה, תלוי בפרק הזמן הקרוב עם ארגון "טהרת הבית" ישלים את הסכום

בצפון הנגב, אי שם הרחק בתחום המועצה האזורית בני שמעון, נוסד כבר לפני מעל 70 שנה היישוב נבטים בידי עולים מהונגריה. לאורך השנים סבל המושב מקשיים רבים עקב הריחוק ממרכז הארץ וכל ניסיונות אכלוס הקבע במקום כשלו בזה אחר זה, אלא שכיום יחד עם העידוד הממשלתי לעבור אל הנגב, באו להתגורר במקום משפחות רבות וצעירות, אשר מקיימות ביישוב המרוחק חיי קהילה תוססים. פעילים בארגוני הקירוב שהגיעו בזמן האחרון אל הבית הכנסת המקומי היחיד ביישוב שמשמש את 200 המשפחות, נחרדו לשמוע מהתושבים כי המקווה ביישוב אינו ראוי לפעילות כלל ועיקר. כשהם מזועזעים מהמצוקה החריפה אשר עולה ומתעצמת לנוכח כך שיישוב זה הינו מרוחק מכל עיר או יישוב אחר סמוך, פנו בארוגני הקירוב בדחיפות לארגון "טהרת הבית" ע"מ שיאות לקחת ע"ע שיפוץ ובניית המקווה מחדש באופן מידי.

בארגון "טהרת הבית" העושה מלאכת קודש בכל הארץ ובונה מקוואות במקומות בהם אין כל מכרז ממשלתי או תקציב מדינה, הדרימו יחד עם רבני הארגון עד היישוב המרוחק כדי לבחון את הפתרון האפשרי והמידי לבניית המקווה החדש, שיהיה ראוי כבר בהקדם לשמש את מאות המשפחות, ולהרחיב את גבולות הקדושה והטהרה בכרם בית ישראל. בארגון "טהרת הבית" יחד עם עסקנים מקומיים הצליחו להשיג תקציב שהינו פחות משליש ההוצאות מתקצוב המועצה האזורית. בשל דחיפות העניין, ארגון "טהרת הבית" החל לגייס בימים אלו את שאר הסכום המגיע למעל 250,000 ₪. תושבי נבטים הנרגשים משוועים כעת לעזרת הציבור המידית, מתוך תקווה כי המקווה החדש יושלם בקרוב, "כעת בזכות ארגון "טהרת הבית" שבונה כאן את המקווה החדש, חיי המשפחות של כולם ישתנו מקצה לקצה", אומרים התושבים.

מנהלי הארגון מספרים כי עם עונת הגשמים הנמצאת בפתח, ועמה החשש מהצפות ותקלות בכמה מקוואות ברחבי הארץ, נערמו על שולחן הארגון בקשות רבות לסייע ולעזור בשיפוץ ובנייה מחודשת של המקווה. בארגון מציינים כי "לפי הבדיקות שנערכו, בחלק רב מהמקומות, הפכו המקוואות למקומות לא כשירים לכניסה – ולכן אנו עמלים לפעול בצורה אינטנסיבית ע"מ שלא יימנע חלילה מיהודי החפץ במצוות טהרה, כניסה אל המקווה".