דף הבית >  מאמרים >  מה מטריד בעל ואישה טריים?

מה מטריד בעל ואישה טריים?
 

כמובן שבין הדאגות הראשונות עוד טרם החתונה, היא לוודא שהאישה טובלת במקווה כהלכה על מנת להכין אותה כראוי לבעלה.

ולאחר שזה בוצע, סידורים וארגונים אחרונים מתבצעים לקראת החתונה ואז מגיע הרגע הגדול לו הזוג הצעיר חיכה.מה מטריד בעל ואישה טריים?

כמובן שבין הדאגות הראשונות עוד טרם החתונה, היא לוודא שהאישה טובלת במקווה כהלכה על מנת להכין אותה כראוי לבעלה.

ולאחר שזה בוצע, סידורים וארגונים אחרונים מתבצעים לקראת החתונה ואז מגיע הרגע הגדול לו הזוג הצעיר חיכה.

החתונה

כל אורחי הכבוד מתכנסים, המשפחה, החברים הקרובים, החברים היותר קרובים, כל מי שהוזמן לחתונה כדי לשמח חתן וכלה ביום חתונתם.

מזנון חופשי, מנות ראשונות ואז הרגע הגדול: חופה וקידושין.

הבעל מתרגש ורועד כאשר הוא חוזר אחרי דברי הרב, מקדש את כלתו הטרייה ואת ברית הנישואין הנכרתת. ההורים מתרגשים ואולי גם בוכים, והשמחה מתפרצת.

כל האורחים שמחים וצוהלים בשמחת הזוג הטרי, נלקחים בעל כורחם לרקוד עד סוף הלילה כאשר מדי פעם מביאים להם משהו לאכול ולשתות, הזוג הטרי לא יכול לנוח מהאופוריה.

ומה עכשיו?

הרוב המוחלט יגיד שעכשיו צריך להכין את הבית, להביא ילדים, ולהמשיך ללמוד תורה.
אבל מה לגבי תחזוקת הנישואין? הרי ללא תחזוקה כראוי הנישואין עלולים להיגרר למצב לא נוח, לא נעים ואף להגיע במקרי קיצון לגירושין. אז כמובן שהצעד הראשון לתחזוקת נישואין בריאים הוא חופשת ירח הדבש! אבל כדי שהחופשה תהיה כשרה למהדרין עליכם למצוא נופש כשר ואולי אפילו עדיף להיעזר במומחים.

נופש לציבור הדתי

כדי להרכיב חופשה לציבור הדתי עליכם לדעת בדיוק מה אתם מחפשים, כלומר, עליכם לבחור יעד מסוים שבו תוכלו למצוא מלון כשר ומסעדות כשרות. קשה מאוד לעשות זאת לבד ולכן מומלץ לעשות זאת בעזרת אנשים שמבינים בנושא או כאלו שעשו זאת כבר.

ראשית עליכם לבחור רמת כשרות שמתאימה לכם, כך למשל אם הרבנות שמכשירה מלון מסוים בקפריסין לא עונה על הצרכים שלכם אולי תעדיפו לנפוש ביעד אחר.                                                                                 
ברגע שתחליטו על הכשרות שלכם, תוכלו לדעת על אילו רבנויות אתם יכולים לסמוך וכך בעצם לעזור לעצמכם לבחור את היעד המתאים.

לאחר שעשיתם את זה, תצטרכו לבחור אם לנפוש בארץ או בחו"ל, בארץ כמובן שעניין הכשרות יהיה הרבה יותר קל אך אין זה צריך להגביל אתכם.                                                                                               
לאחר שתחליטו איפה תהיו מעוניינים לנפוש יהיה עליכם לבחור את המלון אשר מתאים לכם ביותר.

מומלץ מאוד לבחור מלון שיהיה בקרבת מסעדות כשרות כך שתוכלו לצאת לאכול בחוץ כשיתחשק לכם ולא תצטרכו לטרוח בחיפוש שלא נגמר אחר מסעדות כשרות, למשל בבחירת חופשה בתל אביב או בחיפה מומלץ לוודא שהמלון שבחרתם נמצא בקרבת שכונות דתיות/חרדיות מכיוון ששם כנראה ולא תתקשו למצוא מסעדות כשרות.

לסיכום

חופשת ירח הדבש חשובה ביותר על מנת שתוכלו להתחיל את חיי הנישואין שלכם בצורה טובה ורגועה, אך חשוב לא פחות מכך הוא לתכנן על פי השלבים האמורים לעיל על מנת שתוכלו לצאת לנופש כשר ללא דאגות ואף מומלץ להיעזר במומחים בנושא.